Як збірна України перемогла грузинів і вийшла з групи: трошки вражень і емоцій з Арени Рига

Не приховуватиму, що напередодні гри було тривожно. До збірної Грузії приєднався Гога Бітадзе з «Індіани», який щоправда не зіграв ні секунди через біль у коліні, що виник напередодні матчу. Гравці збірної України після 24 лютого працевлаштувалися хто, де зміг, бо трансферні вікна або вже закрилися, або ось ось. Усі вони в різних кондиціях не лише фізичних, але й моральних, зі зрозумілих причин. Ми втратили Близнюка, Липового, Рендла, котрі в листопаді в Грузії принесли команді 36 очок. І навіть не в очках справа, ми втратили трьох досвідчених гравців плюс мінус близьких за своїм функціоналом. Так, з NBA не очікувано навіть для партнерів по збірній приїхав Святослав Михайлюк. Але будемо відвертими не його гра сьогодні стала визначальною в перемозі збірної України. Свят чимало помилявся, про що красномовно свідчать 7 втрат, у середині другої чверті отримав необов’язковий третій фол, після чого технарь. Це все і 0/4 триочкових – не те, що українські вболівальники, а тим більше діти з Черкас на трибунах Арени Рига, воліли б бачити. Сподіваємося, що це питання адаптації (адже Михайлюк приїхав до збірної тільки 26 червня), і ми побачимо його найкращу гру в наступних матчах.

На наше щастя, у гостей з дальніми кидками справи були не кращі, ніж у Святослава – 4 з 26. Не найкращий відсоток грузини мали і з лінії штрафних. Знову ж таки на наше щастя, оскільки чимало їхніх атак  наші зупиняли фолом.

Напередодні матчу Айнарс Багатскіс сказав нам в інтерв’ю, що збірна України матиме успіх, якщо працюватиме в захисті чітко, як годинник. І хлопці так і працювали. Сьогодні кожен гравець української команди зіграв на своєму рівні (від Свята, зрозуміло, очікували більшого), а дехто і вище очікувань, здивувавши і нас, і впевнена, грузинів. Взагалі складалося враження, що в цій грі було ідеально використано найсильніші сторони кожного з них задля перемоги. Колосальна робота тренерів і гравців під час підготовки.

Всім гравцям і тренерам шана і величезне дякую за такі дорогоцінні нині позитивні емоції. Продовжуйте, будь ласка, і далі нас радувати вашою грою. Ми вас усіх дуже любимо!

 

Фото fiba.basketball