Айнарс Багатскіс: «Проти такої команди, як Грузія, ми повинні викинути з голови таке словосполучення, як імпровізація у захисті»

Сьогодні о 19:00 національна збірна України вийде на майданчик Арени Рига, який цього літа стане для неї домашнім. Приймаємо команду Грузії, котрій у листопаді поступилися – 83:88. Чи готові наші до реваншу, читайте в інтрев’ю головного тренера української команди.

 

-Айнарс, місяць підготовки позаду і вже зовсім скоро збірна України вийде на гру з командою Грузії. Днями ви повернулися з другого збору в Італії і Португалії. Як він пройшов?

-Завжди бракує одного – часу. Це скажуть усі тренери світу. А особливо в нашій нинішній ситуації – зважаючи на те, де гравці завершували клубний сезон, якими були їхні ролі в клубах. Коли збірники грали в українських командах, було простіше, я не кажу «легше», саме простіше. Оскільки всі були при справі, всі грали, всі мали нормальні фізичні кондиції. Навіть торік, коли був «баббл», ми перегравали, однак я знав, що очікувати від гравців у фізичному сенсі.

В сучасному баскетболі, якщо ти не готовий грати фізично, розтренований, не тренований, нульова ціна твоєму баскетбольному таланту, розумінню баскетболу.

Частина гравців завершили сезон тоді, коли завершили, грали стільки, скільки грали. Завдання на зборах було – не перетренувати, краще менше, ніж більше, намацати загальний ігровий ритм, щоб усі рухалися в одному напрямку. Це стосується і захисту, і нападу.

Звісно, наразі йдеться більше про напад, оскільки захист – це сила волі, так звана сталість. Тобто має бути точно зрозуміло, що гравець робить, починаючи з захисту один на один, потім командний захист і так далі.

У нападі моментами, як і очікувалося, у нас хаос. Це м’яко кажучи. Ми дуже стараємося, витрачаємо багато енергії, переживаємо, є емоції, однак ми не граємо головою. Це те, що показали дві товариські гри.

Якщо ми в такому темпі, в такому ритмі гратимемо проти Грузії – ми не маємо шансів.  Ми зобов’язані грати спокійно, холоднокровно, тримати себе в рамках, не дати волю емоціям, і виконувати не більше і не менше, а те, що робимо на тренуваннях.

Збірна Грузії – дуже розумна команда. Крім того, порівняно з осіннім матчем до їхнього складу додалися два досвідчені гравці – Бітадзе і знайомий українським уболівальникам Цинцадзе.

А те, що з нами зробили в листопаді Шенгелія і Шермадіні, ми самі добре пам’ятаємо. Нам потрібен тверезий розум і спокій виконати те, що напрацювали.

 

-Ви відзначили, що гравці завершували сезон у різний час, хтось більше грав, хтось менше, хтось не грав. Чи є досі проблеми з різним станом кондицій?

-У нас не було однакових за якістю тренувань. Іноді ми бачили, що гравці не тягнуть, починається хаос, ми призупиняли роботу. І навпаки, здається, час завершувати тренування, а гравці добре почуваються.

 

-Ви задоволені тим, як пройшли товариські матчі? Побачили, напрацювали все, що хотіли?

-Більше ніж… Ми побачили набагато більше, ніж очікували. Зараз ми зосереджені на емоційному стані. Є багато організаційних питань, адже в Латвії, крім національної, проводять збори юнацькі українські збірні. Нині ми живемо роботою.

 

-Те, що ви побачили на тренуваннях і в іграх, дало вам особисто впевненість, що впораємося з трьома грузинськими лідерами, їхньою сильною передньою лінією?

-Якщо ми виконаємо досконало, на 100 відсотків те, що готували, то стримаємо їх. Якщо імпровізуватимемо в захисті, то ні. Захист – це дисципліна, виконання напрацьованого, агресивність. Проти такої команди, як Грузія, ми повинні викинути з голови таке словосполучення, як імпровізація у захисті. Гарно я сказав, зараз скажу це команді на тренуванні.

 

-У збірній не буде Близнюка і Липового, натомість буде Михайлюк. Наскільки втрата перших двох і приїзд Свята вплинуть, змінять гру команди?

Гадаю, такий баскетболіст, як Михайлюк, може змінити гру будь-якої команди. Те, що змінить – це 100 відсотків. Свят дуже старається, дуже хоче допомогти. Але як ми знаємо, в баскетболі не перемагає один гравець. Треба щоб команда допомагала йому і він допомагав команді. У матчі Євроліги Майк Джеймс набрав 34 очки з 68 командних, але команда програла мінус 20.

 

Анна Полегенько

Фото ФБУ