Збірна України не змогла зупинити Італію в Ризі

Національна збірна України розпочала другий раунд кваліфікації на чемпіонат світу.

Україна – Італія 89:97 (19:19, 26:15, 22:38, 22:25)

СТАТИСТИКА

Після гри на Арені Рига про суддівство говорили ВСІ. Винятково про суддівство. Вперше за мої 20 років у баскетболі.

«Коли одна команда у другій половині має 27 штрафних, а інша – 6, то це трохи занадто», – сказав Айнарс Багатскіс на прес-конференції. Це те, що було озвучено публічно. І в принципі можна нічого не додавати, хто дивився гру, той бачив на власні очі.

Про улюбленого дєтку монарха не говорив ніхто. Втім, це питання, гадаю, багато хто хоче поставити відповідальним людям. І сподіваюся, ми про це поговоримо, після ЄвроБаскета.

Однак станом на даний момент не надто зрозуміло, хто підмінив того хлопчика, кожним рухом якого ми милувалися затамувавши подих 2013-го в Києві, не відволікаючись ні на що і ні на кого, не розмовляючи, навіть не кліпаючи, гадаю, іноді.

Нині найбільш імовірна відповідь як на мене – він жодного разу на дорослому рівні не був топ-гравцем у команді, не брав відповідальність, не вирішував питання, не був лідером.

Утім, знову ж таки як на мене, коли твій рівень принаймні на папері очевидно вищий за тих, хто ці 9 років так і залишався в Черкасах чи то пак в Україні, ти маєш грати не менш надійно, як мінімум.

0/9 дальніх від людини, котра не в останню чергу завдяки цьому, власне, і потрапила в NBA, це явно не те, що сподівався бачити вболівальник збірної України в її вирішальних матчах. 7 з 35 загалом у чотирьох зіграних на даний момент іграх, 3 асиста і 12 втрат за ці ж чотири поєдинки. Єдина людина у грі з італійцями з мінусовим РЕ і найнижчий +/-.

З позитивного. Неймовірно тішить прогрес Сидорова, Санона і Ткаченка. І якщо перший уже давно все показав у «Прометеї», то Іссуф та Іван розкрилися з іншої сторони саме в літніх іграх збірної. Ну і Лукашов та Близнюк двоє дорослих у цій команді, втілення надійності.

27 серпня команда Айнарса Багатскіса зіграє черговий матч кваліфікації на чемпіонат світу на виїзді в Ісландії, а 2 вересня вже стартуватиме на ЄвроБаскеті.