Збірна України не зіграє на чемпіонаті світу 2023 року

Я вчетверте за рік на баскетболі в Італії. І звідси не хочеться повертатися додому. Тут тепло. І в прямому (оскільки можна сидіти біля моря рано вранці в лютому в одному худі), і в переносному сенсі.

“Модільяні Форум” – спортивна споруда названа на честь найгеніальнішої людини народженої в Ліворно. Джанмарко Поцекко заходить у зал, і 8 тисяч людей аплодують стоячи. Він виходить на центр майданчику, піднімає руки, як справжня суперзірка. Його обожнюють. Коли людина з такою пристрастю ставиться до справи свого життя, нею неможливо не захоплюватися.

Коли наприкінці матчу вже зрозуміло, що на чемпіонат світу ми не їдемо, “не дай Боже Міхельсон”, – кажу колезі. Я надто давно в цьому бізнесі, щоб розуміти, що монарху потрібна лояльність, а не результат. І Скапінцева возитиме третім центровим, і м’яч у Михайлюка не забиратиме, навіть після кількох матчів по 5 втрат…

Вихід команди Майка Фрателло на чемпіонат світу 2014 так і лишається єдиним в історії України. І певно надовго. Тому що ми ледь нашкрябуємо 12 гравців для збірної і за ними нікого, про що красномовно свідчать поразки карликовим баскетбольним країнам у Дивізіонах В. Фрателло виходив на чемпіонат світу без гравців НБА у складі, з Натяжком, Корнієнком і Зайцевим, заперечите ви. Так, але це Фрателло. Фрателло більше не буде.