Євген Мурзін: «Ми битимемося за перемогу в кожній грі»

Поки головна збірна команда України поїхала до Північної Македонії, у столиці Латвії зіграла інша українська збірна – жіночої молодіжка, яку готує до чемпіонату Європи (Дивізіон В) відомий український тренер Євген Мурзін.

Дівчата місяць тренувалися у місті Валмієра, яке за останні два місяці прийняло сотні українських баскетболістів від 12 до 20 років. Тут же днями розпочали збори чоловіча та жіноча збірні України U18.

4 липня в Ризі команда Мурзіна провела перший і єдиний контрольний матч проти місцевої збірної U20. Жіноча молодіжна збірна Латвії грає у Дивізіоні А. До зустрічі з нашою командою латвійки провели сім(!) контрольних матчів: двічі обіграли молодіжну збірну Литви (63:50 і 72:45), на міжнародному турнірі у Франції перемогли Німеччину з рахунком 67:58, Швецію – 68:59, але поступилися молодіжній збірній Франції – 53:81, також обмінялися перемогами з однолітками з Фінляндії (60:70 і 85:56).

У складі збірної Латвії грають вихованки дев’яти спортивних шкіл, які минулого сезону виступали у складі чотирьох команд Балтійської жіночої баскетбольної ліги, а також двох університетів США.

У нас найвідомішим гравцем збірної поза сумнівом є Дарья Дубнюк, котра вже виходила на майданчик у складі національної збірної і минулого сезону була важливим гравцем «Київ-Баскета».

Латвія U20 – Україна U20  79:45

СТАТИСТИКА

 

Після гри з Латвією журналіст basketballua.com поспілкувалася з головним тренером жіночої збірної України U20 Євгеном Мурзіним.

-Євген Вікторович, цього літа збірні України змушені проводити збори не вдома. Ви протягом місяця тренувалися в латвійській Валмієрі. Як пройшли збори?

-Нас добре тут прийняли. Ми вдячні меру міста Валмієра Янісу Байксу, керівництву навчального закладу, в якому ми тренувалися. На жаль, на збори змогли приїхати не всі баскетболістки, яких ми хотіли бачити, були проблеми з документами, багато інших питань, які не вдалося вирішити. Зараз складно зібрати команду.

-Чемпіонат України зупинився в кінці лютого. В якій формі гравці?

-В різній. Адже частина з них не грали і не тренувалися протягом трьох місяців.

-Ви зіграли товариський матч зі збірною Латвії. Наскільки важливим він був у контексті підготовки до чемпіонату Європи?

-Збірна Латвії з нами проводила восьму контрольну гру. А ми першу і останню. Добре, що ми її зіграли. Оскільки тепер маємо уявлення про свої сильні та слабкі сторони. Тренування – це одне, гра – зовсім інше. Звісно, коли граєш не між собою, як на тренуванні, а з іншим суперником – це дає набагато більше інформації.

Зрозуміло, що я не задоволений результатом. Однак задоволений тим, що ми зіграли, тим, що отримав необхідну інформацію, тепер нею потрібно правильно скористатися. Я дав пограти усім баскетболісткам. По ходу матчу ми програвали 20 очок. Оскільки наше завдання перевірити всіх гравців у ділі, рахунок був другорядним, тож в кінці різниця збільшилася до 34 очок.

Через те, що не всі найсильніші є в збірній, більшість дівчат не грали і не тренувалися декілька місяців, маємо дещо не рівноцінний склад. Крім того, в команді є гравці молодші за 20 років.

-Які завдання стоять перед збірною на чемпіонаті Європи?

– Через те, що ми не в оптимальному складі, в різних кондиціях, ми передусім самі собі головний суперник. Наша мета – намагатися перемагати в кожному наступному матчі. І ми битимемося за перемогу в кожній грі.

-Крім вашого товариського матчу зі збірною Латвії, ви також їздили з командою до Риги 1 липня на поєдинок чоловічої національної збірної України з Грузією. Що скажете про цю гру?

-Те, що я побачив у товариській грі з Португалією, мені дуже не сподобалося. Але Айнарс молодець, надурив грузинів. У Португалії він грав іншу систему захисту. У матчі з Грузією захист був на високому рівні. Очевидно, що Святослав Михайлюк дещо зруйнував деякі взаємодії. Однак це природньо, адже він приєднався до збірної за лічені дні до гри з Грузією і вже після контрольних поєдинків. Головне, що збірна України здобули потрібну перемогу. Я вважаю, найкращу гру в тому матчі дав В’ячеслав Бобров, але чомусь в пресі його не відзначали.

 

6 липня жіноча збірна України U20 вирушає до Північної Македонії. Чемпіонат Європи (Дивізіон В) у Скоп’є відбуватиметься з 9 до 17 липня. Суперниками української збірної будуть команди Туреччини, Швейцарії, Греції та Албанії.

 

Анна Полегенько

Фото ФБУ