Пустовий: «За рівнем зіграності нам далеко до збірної під керівництвом Майка Фрателло»

Це одне з найпотужніших і найвідвертіших інтерв’ю від українського баскетболіста за весь час. Його дав центровий збірної України Артем Пустовий виданню Суспільне мовлення України.

На запитання про оцінку нинішнього складу збірної України, Артем Пустовий відповів так:

«Не знаю, чи це найсильніший склад збірної України за всю історію. Якщо за рівнем індивідуальної майстерності, то можливо. Але за рівнем зіграності нам далеко до попередників. Хоча б до збірної під керівництвом Майка Фрателло, яка була в 2013-2014 роках. Зараз наша найбільша проблема – це зіграність. Буває, що ми починаємо грати, як команда, але потім перемикаємося на індивідуальні дії. Починаємо дивитися на власну статистику, кожен хоче стати героєм. Я зараз не про когось одного, а про всіх нас».

Пустовий також згадав про акцію збірної України на День Незалежності перед початком гри з Італією. Тоді українська команда записала відео, у якому всі представники збірної стояли з табличками, а на них було перелічено злочини росії під час вторгнення до України.

«Це була ідея Іллі Сидорова. Він запропонував зробити футболки з цими написами, щоб ми вийшли в них на розминку перед матчем. Але у ФІБА повели себе не найкращим чином та не дозволили нам провести цю акцію. На офіційну частину перед матчем виходити в подібних футболках було заборонено. Хтось ще казав, що ми давали запит вийти з національними прапорами на гімн перед початком гри, і чекали відповіді близько двох тижнів. ФІБА хоче бути до всіх лояльними. Не називають речі своїми іменами. Жодного разу не назвали війну в Україні війною. Боягузи. Через те, що ФІБА заборонила футболки, ми за день до гри зробили плакати. Сфотографувалися, зробили відео. Хотіли до Дня Незалежності нагадати людям про злочини Росії. Плюс – на матчі також були українські дітлахи, які прийшли нас підтримати – у них у Ризі був тренувальний табір. Під час гри вони сиділи з цими плакатами», – розповів український баскетболіст.

На фото українські діти, про яких говорить Артем. Фото з офіційного сайту ФІБА. Як бачите, воно зроблено, коли плакати, про які говорить Артем, опущені, хоча діти піднімали їх кожного разу, коли була зупинка в грі, або м’яч був мертвий, як говорять арбітри. Власне, можемо розцінювати, як фотодоказ слів Пустового стосовно ФІБА.

Якщо головних тренерів збірних Туреччина і Латвії, які грали на Арені Рига наступного дня, а після нашої гри було тренування турків, організатори навмисно посадили перед дітлахами з плакатами, щоб плакати частіше потрапляли в кадр, то організаторам шана.