Майк Фрателло отримав нагороду за тренерські досягнення протягом життя

Колишній головний тренер національної збірної України Майк Фрателло здобув нагороду Чака Дейлі за тренерські досягнення протягом усього життя, повідомляє basketnews.com. Фрателло 16 років пропрацював головним тренером у командах NBA, потім розпочав успішну кар’єру телекоментатора і аналітика.

Премію щорічно вручає Національна асоціація баскетбольних тренерів.

«Досягнення Майка Фрателло добре задокументовані, як тренера, так і аналітика», — сказав головний тренер «Індіана Пейсерс» і президент асоціації Рік Карлайл. – «Шістнадцять років на посаді головного тренера NBA, 647 перемог у регулярному сезоні, нагороди «Тренер року NBA», головного тренера національної збірної України та багаторазові премії «Еммі» – усе це його життя, присвячене баскетболу».

75-річний Фрателло мав рекорд 667-548 з «Атланта Хоукс» (1981, 1983-90), «Клівленд Кавальєрс» (1993-99) і «Мемфіс Гріззліс» (2004-07). Його команди 11 разів виходили в плей-офф.

На посаді головного тренера збірної України Майк працював з 2011 до 2014 року. На ЄвроБаскеті 2011 нашій національній команді забракло різниці закинутих-пропущених очок для виходу до наступної стадії. На ЄвроБаскеті 2013 українська збірна мала найвище досягнення в історії – посіла шосте місце і вперше в історії кваліфікувалася на чемпіонат світу. На першості планети нам невистачило лише одного очка по різниці набраних-пропущених очок для виходу до наступного раунду.

«Чак Дейлі був особливою людиною і особливим тренером – і це особлива нагорода», – сказав Фрателло. – «Це дуже багато означає для мене, тому що Чак був наставником, близьким другом і довіреною особою під час моєї тренерської кар’єри в NBA та за її межами. Це честь бути визнаним моїми однолітками, яких я поважаю та яким захоплююся. Я пишаюся тим, що приєднався до лав попередніх лауреатів – усіх надзвичайних тренерів і непересічних особистостей».

В якості телеведучого Майк працював на NBC з Марвом Альбертом протягом трьох сезонів NBA, а також на Олімпіаді 1992 року в Барселоні, де грала легендарна Dream team.

Він також коментував ігри для Turner Sports, NBA TV та кількох регіональних мереж.

Попередніми лауреатами премії були Ларрі Браун, Пет Райлі та Ленні Вілкенс.