Іван Ткаченко: «Задоволений своєю грою на ЄвроБаскеті»

Іван Ткаченко після матчу 1/8 фіналу ЄвроБаскета, у якому українці поступилися Польщі 86:94.

 

-Іване, на твою думку, чого не вистачило для перемоги сьогодні?

-Я навіть не знаю, що сказати. Десь були непорозуміння, втратили м’яч. Коли були шанси, ми бігли, відчули цей фастбрейк. Бігли, закидали легкі м’ячі. Потім, коли нам потрібно були зупинитися, ми все хотіли забити швидкий м’яч, привозили самі собі легкі очки також з відривів. Крім того, думаю, справа в самовіддачі. Повірили, що буде легко, повели в рахунку, а суперники влучили три важкі кидки на останніх секундах. Думаю, це теж вплинуло на впевненість гравців, оскільки такі набрані очки даються дуже важко, коли відзахищався, а на останніх секундах атаки закидають шалений триочковий.

-Це твій перший ЄвроБаскет. Які у тебе враження від цього турніру?

-Враження тільки позитивні. Далі буду ще більше працювати, щоб на наступному ЄвроБаскеті ми показали кращий результат.

 

-Наскільки ти задоволений власною грою на чемпіонаті Європі?

-Про це нехай каже головний тренер. Я задоволений.

 

-Попри те, що ти дебютант, це твій перший ЄвроБаскет, і ти взагалі нещодавно, лише в цьому році почав грати за національну збірну, ти став її ключовим гравцем. Це так?

-Думаю, ключовий фактор – те, що у нас дуже добрий колектив, усі один одного підтримують, уболівають, у нас шалена лава запасних, яка підтримує, дає вогню, запалу, і ти хочеш битися за кожного з них.

 

Одну з ваших ігор, напевне, найвдалішу на чемпіонаті, зі збірною Італії, з першого ряду в Медіоланум форумі дивився Дірк Новіцкі. Чи це було якоюсь додатковою мотивацією? Чи ви не звертаєте увагу на глядачів?

-Я не звертав увагу. Бачив його вже потім, коли переглядали відео матчу, розбирали наші помилки.

-Літо в збірній завершено. Тепер ти приєднаєшся до «Прометея». Чи слідкуєш за новинами з клубу?

-Так, звісно. Ми дивимося всі товариські ігри. Хотілося би, щоб нам дали декілька днів відпочинку, адже ми тренуємося понад три місяці з перервою лише на тиждень. Підготовка до матчів збірної була дуже важка.

 

-Ви ще маєте час і відпочити, і підготуватися з «Прометеєм» до сезону, оскільки матчі Єврокубка, наприклад, починаються рівно за місяць.

-Це добре, що ще є багато часу влитися в колектив, напрацювати якісь заготовки, відчути один одного.