Ілля Сидоров: «Такий кидок уперше в моїй кар’єрі»

Важко уявити більш вдалий дебют на чемпіонаті Європи ніж у нашого Іллі Сидорова.

2 вересня Ілля вийшов лише на 6 хвилин, за які набрав 10(!) очок зі 100% реалізацією. А 3 вересня виграв для України матч, протягом якого збірна жодного разу не вела в рахунку, а неймовірне підбирання і кидок Сидорова принесли синьо-жовтим перемогу на останніх секундах. І звісно, Ілля, як головний герой матчу, представляв збірну України на прес-конференції. Коли журналісти завершили ставити запитання, Ілля попросив слово у ведучої, щоб сказати важливі для нього і кожного українця слова:

«Я хочу подякувати людям в Україні, які дивилися матч. Я знаю багато хлопців, які зараз борються за нашу країну та дивляться наші ігри. Це велика честь. Ми говоримо про вас, думаємо про вас щодня, коли знаходимося тут. І я сподіваюся, що все це закінчиться якнайшвидше. Ще раз дякую всім, хто продовжує боротися за Україну. Я вірю, що війна закінчиться».

 

Після офіційної, англомовної, частини, ми також поспілкувалися з нашим героєм.

 

-Ілля, вітаю! Які відчуття, які емоції після такої перемоги?

-Неймовірні відчуття. Ми раді, що виграли ці дві гри. Це дуже важливо для нас. Будемо битися далі в наступних матчах.

 

-Це твій перший дорослий чемпіонат Європи. Які враження?

-Усе дуже цікаво – великі гравці, великі імена. Я дуже радий, що зміг потрапити до заявки збірної. Ми показуємо хороший баскетбол, на мою думку. Я вважаю, що для нас усе тільки починається.

 

-Ти сьогодні – справжній герой українського баскетболу. Думаю, ти розумієш, про який момент у кінці матчу я кажу. Поділися, що відчуваєш зараз.

-Такий кидок уперше в моїй кар’єрі. Це якоюсь мірою удача. Я побачив, що хтось заблокував кидок Свята, всі дивилися на кошик, що м’яч буде відскакувати. Я просто побачив, що м’яч не долітає до кільця і спіймав його, і забив два очки.

 

-Збірна України має дві перемоги в двох іграх. Завтра у вас день відпочинку, а післязавтра граєте з Італією, з якою зустрічалися 24 серпня у кваліфікації на чемпіонат світу і дивилися їхню гру з естонцями 2 вересня тут у Мілані. Що скажеш зараз про італійців? Можете їх перемогти?

-Сто відсотків, ми гратимемо тільки на перемогу. В Ризі ми віддали їм, можна сказати, виграний матч, протягом якого ми лідирували 10-12 очок. У поразці винні тільки ми самі. Тому, я вважаю, якщо можна так висловитися, що в сенсі матчу 5 вересня, добре для нас, що ми програли той поєдинок у Ризі, злі на них і хочемо взяти реванш.

 

-На прес-конференції ти сказав хороші, теплі слова для українців. Можеш повторити їх зараз українською, звернутися до тих, хто в Україні.

-Звісно, я дякую всім, хто дивиться наші ігри. Я знаю, багато хлопців на передовій дивляться наші матчі, пишуть мені. Це дуже приємно, це мотивує нас. Величезне дякую всім, хто захищає нашу країну, всім хто залишається в Україні і вірить в перемогу до кінця. Я вірю, що перемога обов’язково буде за нами. Дякую вам!