Ілля Сидоров: «Коли вчора виходив з роздягальні, зустрів збірну Греції. Це як потрапити до Euroleague TV»

Учора на ЄвроБаскеті дебютували відразу дев’ять гравців збірної України!

Сьогодні своїми враженнями від першої гри за національну збірну на великому турнірі в інтерв’ю прес-службі ФБУ поділився Ілля Сидоров.

 

-Ілля, перший матч збірної України зіграно. Впевнена перемога над збірною Великобританії. Як вважаєш, завдяки чому вдалося виграти з таким рахунком?

-Це важлива перемога для нас, щоб почати добре цей турнір. Вважаю, перемогти вдалося тому що ми розпочали матч дуже агресивно. У перші ж хвилини, як кажуть американці, sent the message, що збираємося перемагати в цій грі. Гадаю, саме це стало запорукою перемоги для нас.

 

-Другий поєдинок граємо з командою Естонії. Упевнений ви дивилися вчорашній матч Естонія – Італія. Які у естонців сильні сторони? На що потрібно звернути увагу?

-Так, ми дивилися цю гру. Передусім це команда, яка кидає безмежну кількість триочкових кидків. З усіх позицій. Всі гравці заряджені на кидок. Тому вважаю, багато буде залежати від того, як ми захищатимемося. Всі думають, що Естонія не дуже баскетбольна країна. Однак 5-7 естонських баскетболістів грають на хорошому рівні. Тому це буде випробування для нас. Але я вважаю, що ми повинні перемагати, грати 100% на перемогу в цьому матчі.

 

-Цього літа збірна майже весь час працювала. В якій формі ти зараз перебуваєш? Як себе почуваєш?

-Усе дуже добре. Ми добре підготувалися. Останні дві гри кваліфікації на чемпіонат світу вийшли дещо змазані. Але я вважаю, що на чемпіонат Європи всі приїхали з іншими думками. Всі заряджені на перемогу і на те, щоб дати нашій країні позитивні емоції, і битися тільки на перемогу.

 

-Наскільки особисто для тебе є особливим персональний дебют на ЄвроБаскеті?  Які були емоції, коли зрозумів, що ти у складі і попереду великий турнір?

-Це дуже цікаво. Немає жодної неповаги до них, однак у цій збірній гравці не найвищого рівня. Коли я вчора виходив з роздягальні, там була збірна Греції, яка готувалася до свого матчу. Це як потрапити до Euroleague TV. Всі ці люди… Навіть якщо не казати про Янніса, Костас Слукас, Папаніколау, всі гравці, на яких ми роками дивилися по телевізору, тепер маємо змогу зіграти з ними, це дуже цікаво, я дуже радий бути тут, і намагатимуся робити все від мене залежне.

 

-Окрім сильних суперників, у нас у групі є баскетболісти, проти яких буде цікаво зіграти. Всі говорять про Янніса, але в задніх лініях є цікаві гравці. Можливо, ти когось можеш виділити?

-Зараз на думку приходить тільки Янніс. Але це трішки не моя позиція. Не думаю, що ми з ним face to face перетинатимемося. Втім, якщо ми говоримо про ту ж Грецію, Костас Слукас – легенда Євроліги. Це також дуже цікавий опонент для мене.

 

-Якщо забігати наперед. Всі умовно розуміють, як можна зупинити Янніса. Але це мало кому вдається. Як ти вважаєш, що треба зробити, щоб мінімізувати його сильні сторони на майданчику?

-Олексій Лень же сказав, як можна це зробити. Я вважаю, що має бути максимально грамотний захист, зупинити його швидкий відрив, коли він біжить, ніхто не може нічого з ним зробити. Треба буде намагатися робити так, щоб Греція грала в позиційному нападі. Але до греків у нас ще є ігри. Я вважаю, якщо ми сьогодні перемагаємо Естонію, маємо дуже великі шанси на потрапляння в плей-офф уже сьогодні. Звісно, все залежить від того, як інші команди зіграють між собою, але перемога над естонцями буде великою підмогою для нас.

 

-У нас позаду перший матч. Попереду багато робити. Зокрема, гра проти Естонії. Що ти хотів би сказати фанам, які безумовно сьогодні спостерігатимуть за матчем, уболіватимуть за збірну?

-Учора отримав дуже багато відгуків про нашу перемогу. Люди дивляться, вболівають. За це їм велике дякую. Намагатимемося ще більше порадувати сьогодні та в наступним іграх.