Богдан Близнюк: «Янніс – наче звір, наче машина»

Богдан Близнюк у грі зі збірною Хорватії набрав 16 очок. Утім, це лише маленька частинка тієї користі, яку Богдан приносить збірній. Три матчі поспіль Близнюк захищається проти гравця НБА – Фонтеккйо, Янніс, Богдановіч. Лідер збірної за зіграними хвилинами, лідер за передачами, другий за підбираннями і другий за ефективністю. Найнадійніший і найстабільніший гравець Айнарса, хребет нашої збірної.

Своїми враженнями від ЄвроБаскету Близнюк поділився з прес-службою БК «Будівельник».

 

-Богдане, спершу, прокоментуй будь ласка гру з Хорватією. Які у тебе враження від цього поєдинку?

Ми показали 33-34 хвилини дуже хорошого баскетболу. На декілька хвилин втратили фокус, втрачали м’яч. І це було боляче для нас. Адже ці хвилини вилилися в мінус шість чи мінус вісім очок. Нам потрібно грати протягом усього матчу, всі 40 хвилин, щоб таких провалів більше не повторювалося.

 

-Богдане, ти вперше граєш на ЄвроБаскеті. Як тобі цей чемпіонат? Поділися враженнями від групового турніру.

Тут дуже добра атмосфера, хороший зал, у якому багато вболівальників, хороші суперники, сильні гравці. Всі дуже стараються битися за свою країну, за свою землю. Мені подобається атмосфера тут. Дуже радий, що можу вдягати цю майку і грати за Україну. 

-Ти не набирав великої кількості очок, однак виконуєш величезний обсяг дуже важливої роботи, яку можливо не завжди помічають пересічні глядачі, бо звертають увагу переважно на очки. Ти захищався з Яннісом, з лідерами італійців і хорватів. З ким було найважче захищатися? З ким, можливо, цікавіше?

-По-перше, дякую. Звісно, з Яннісом. Він наче звір, наче машина. Він усе може робити. Тому дуже тяжко з ним. Як в NBA, треба цілу команду, щоб зупинити його. Один гравець це зробити не зможе. Але крім Янніса на ЄвроБаскеті вистачає хороших баскетболістів – і в Хорватії, і в Італії. У кожній команді є  хлопці, які вміють один на один грати, вміють забивати. І нашій збірній також. Тут не буде легкої гри.

 

 -Як оцінюєш свою власну гру? Наскільки ти задоволений?

-Я знаю свою роль. Знаю, що захищатимуся проти сильного в нападі гравця. Знаю, що це дуже важливо. Може не всі це бачать. Я знаю, що це допомагає команді перемагати. У нас є баскетболісти, котрі агресивно можуть грати в нападі. А я знаю свою роль, знаю, що я маю робити. Для мене найголовніше – допомогти команді виграти, і я буду старатися це робити.

 

-Ти граєш по тридцять хвилин у кожному матчі. Складається враження, що ти у відмінній фізичній формі. Як ти сам себе почуваєш?

-Трохи втомлююся. Однак я слідкую за своїм тілом, стараюся постійно займатися, все правильно робити. Напередодні приїзду на збори національної команди до Риги я знав, що гратиму багато і матиму таку роль, що треба багато бігати і в захисті, і в нападі, працювати на підбираннях, тому готував себе. Як всі, трошки втомлений, але готовий грати далі.

-Скажи, ви зі Славою Бобровим спостерігаєте, цікавитеся, як «Будівельник» грає товариські матчі? Слідкуєте за новинами клубу? Чи повністю зосереджені на збірній?

-Звісно, ми дивимося. Раніше з нами ще був Паша Крутоус. Я з ним спілкувався, запитував його. Спілкуюся з Алеком Брауном і Андрієм Грицаком, з якими ми разом грали в «Будівельнику» ще минулого сезону. Завдяки спілкуванню з ними я знаю, що відбувається в клубі. Звісно, дивлюся, як вони грають, хто там забиває, хто підбирає, який вигляд загалом має гра команди.

 

-Збірна вийшла до плей-оф ЄвроБаскета. Ти і Слава Бобров зможете приєднатися до «Будівельника» на кілька днів пізніше – майже напередодні кваліфікації Ліги Чемпіонів. Чи буде проблемою те, що ви не готувалися разом з командою?

-Я не думаю, що це буде проблемою. Думаю, що тренери і команда знають, що я можу робити, коли мене випустити на майданчик, як я можу допомогти команді. Я буду в хорошій формі, адже вже зіграв багато матчів. Тому, вважаю, в цьому сенсі проблем не буде. Єдине, це відчуття одне одного з партнерами. Однак я вже грав з багатьма нашими гравцями, з тренером працював у збірній. Тож усе має бути гаразд.