Багатскіс: «Лень – гравець високого рівня, very coachable, Близнюк — приклад професійного спортсмена»

Сьогодні збірна України повернулася до Риги з товариського турніру в Туреччині. Нагадаємо, зараз у складі національної команди вперше з 2018 року обидва наші гравці NBA Олексій Лень і Святослав Михайлюк. А враховуючи, що до збірної приїхали Богдан Близнюк і Володимир Герун, нині вона у своєму найсильнішому складі. Ось що сказав головний тренер Айнарс Багатскіс в інтерв’ю сайту ФБУ про склад команди:

«Це досвідчені гравці, яким треба давати ігровий час. Для мене немає жодних питань, чому вони в збірній і для мене завжди було важливо, щоб для громадськості, для журналістів, було зрозуміло, чому той чи інший гравець у команді.

Так, є певні проблеми, адже Герун не грав з квітня. Щодо Леня, він не тренувався з нами і відразу зіграв проти Словенії. Мені достатньо було намалювати навіть не комбінації, а приблизно те що ми граємо, і він навіть за таких умов виглядав добре. В НБА, незрозуміло для мене чому, але він отримує стільки часу, скільки отримує. Як на мене, це гравець високого рівня і класна людина, як кажуть тренери, “very coachable”.

Ми взагалі не очікували, що Олексій гратиме в Стамбулі, адже він приєднався до команди лише два дні тому. Це було суто його бажання — він хотів грати відразу проти Польщі, але я сказав “ні”. Ми домовилися, що він зіграє два-три відрізка проти словенців, але вийшло трохи більше. І він зіграв значно якісніше, ніж я очікував у цій ситуації — враховуючи його ігрову практику та процес акліматизації.

Близнюк приїхав у такій фізичній формі, що він був готовий грати відразу. Я б хотів відзначити його, як приклад для багатьох не тільки українських гравців, адже Богдан — це приклад професійного спортсмена. Він не витрачає час дарма, готує своє тіло і йому значно легше влитися у баскетбольні навантаження. Ну і проти Словенії ми вирішили поберегти Михайлюка, адже на турнірі він також грав після одного неповного тренування.

Наразі у нас багато чого вже є: бажання, азарт, емоції і розуміння того, що ми робимо, але в нас немає натренованості і ми ще далеко не команда».

Також Айнарса попросили прокоментувати прогрес Іссуфа Санона, який в листопаді отримав три хвилини у двох матчах, а зараз став ключовим гравцем задньої лінії:

«Санон все довів своєю роботою, – відповів Багатскіс. – «Йому треба було трохи часу, щоб зрозуміти, де він знаходиться і яка гра від нього потрібна. Так, звичайно, тренерам, у яких він грав, було приємно мати гравця, який може вирішувати, але його ніхто не навчив грати в командний баскетбол. Зараз він змужнів, став чоловіком і за грою вийшов на новий рівень.

Звичайно, є над чим працювати, але його агресивність, бажання та позитив дають свої плоди. І мені подобається, що він не змінюється. Видно, що він дуже переживає, наприклад, за те що в перших двох матчах у Стамбулі зробив 11 втрат. Але це тому що він більше хоче пасувати, більше хоче загравати наших великих. Тому є помилки і через це треба пройти.

Я б його хотів також відзначити, як приклад для гравців, у тому числі для гравців збірної. Після останньої гри в липні він відразу найняв персонального тренера і продовжив працювати. Він ці три тижні не курив бамбук, як частина гравців, а готував своє тіло. Саме тому зараз він добре виглядає. Вистачає ігрових аспектів, в яких треба додавати, але це баскетболіст, який зараз дає результат».

Гравці між собою називають його «Батя». Чомусь читаючи це інтерв’ю, подумалося, що таки личить.