Айнарс Багатскіс: «В Туреччині хочу більше акценту на якості виконання того, що ми готували»

Національна збірна України завершила збір у Ризі. Вчора команда провела першу контрольну гру – зі студентською збірною Литви, а завтра наші баскетболісти вилітають до Туреччини, де зіграють ще три товариські матчі.

 

-Айнарс, ви завершили перший збір і завтра вилітаєте на контрольні ігри до Туреччини. Як попрацювали? Чи ви задоволені?

-Певно, скажу ні, незадоволений. Оскільки команда в не найкращій фізичній формі. Це нормально, враховуючи коли востаннє тренувалися. Ми зараз десь ризикуємо – без втягуючих тренувань одразу переходимо до контактних. Перед учорашньою грою було чотири тренування. Близнюк прилетів, контактне тренування і одразу гра. Щойно прилетів Михайлюк. У Туреччині до нас приєднається Лень. Ми не маємо часу втягуватися. Ми розраховували, що гравці будуть у хорошій фізичній формі. Можна сказати, що ситуація у нас з корабля на бал.

 

Ви сказали про Близнюка. Богдана не було на липневих іграх збірної. Він не грав у баскетбол з лютого. У якому він стані?

-Стосовно Близнюка я завжди хвилююся найменше. Звісно, ти не можеш не втратити ігровий ритм, якщо не грав майже півроку. Але Богдан завжди приїжджає в таких фізичних кондиціях, що готовий одразу грати.

 

– В липні в збірній також не було Геруна і Войналовича, які відновлювалися після травм. У якій вони формі?

-Герун лікувався і відновлювався з квітня. Бажання, досвід – усе відмінно, однак ігрові навики, ігровий ритм втрачені. Це питання часу, оскільки він приїхав не готовий фізично. Войналович, враховуючи ту роль, яку ми бачимо для нього в команді, як на мене, справляється дуже добре. Андрій увесь цей час був у Ризі, тренувався, тож з ним теж усе в порядку.

 

-Вчора не грали Лукашов та Ткаченко. Що з ними? Як вони себе почувають? Коли повернуться?

-Лукашов відчув спину. Не біль, а відчув. Денис, як і всі гравці – важлива складова команди. Вирішили його поберегти. А Ткаченко після перших двох днів тренувань теж відчув спину. Однак сьогодні вже тренуватиметься.

 

-Як вам загалом учорашня гра зі студентською збірною Литви? Чи задоволені побаченим?

-Дуже багато технічного браку. Моє бажання напередодні гри було одне – я сказав, що ми повинні грати так, щоб нам не було соромно за те, що ми робимо на майданчику, оскільки литовці не важливо, в якому вони складі, не важливо, куди вони їдуть, не важливо, до чого вони готуються – це литовці. Вони розуміють лише мову агресивності. У суперника, можна сказати, була нестандартна команда, вони не рослі. Як і очікувалося, почали ми погано, дозволяли набирати легкі очки. А потім намацали свій ритм, і там уже справа класу. Метою цього матчу було, як я говорив перед липневими поєдинками, добре, що ми мали час потренуватися та провести дві гри в Португалії. Ми тоді також грали далеко в не найякісніший баскетбол. Але через ці ігри більше втягувалися в ігровий ритм. І це зараз найважливіше.

 

-Я побула у вас на тренуванні і наступного дня на грі. Склалося враження, що в збірній фантастична атмосфера.

-Так, є бажання, позитив, емоції, гравці мотивовані. Як там кажуть, битимемо сильно, але акуратно. З цим у нас усе гаразд. Дуже важливо, щоб ми контролювали свої емоції. У нас іноді занадто багато агресивності, не завжди вона переростає в позитив. Потрібно її контролювати. Має бути більш упевнена агресивність. Ми повинні грати більш розумно, як кажуть, головою.

 

-У вас нові асистенти– Микола Кірсанов і Олексій Рубан. Які їхні функції? Кірсанов і раніше займався скаутингом у збірній, вірно?

-Так, Кірсанов не новий, а новий старий асистент. Я в збірній України четвертий рік, він уперше з командою. До цього працював віддалено, надсилав аналіз ігор, а зараз має пряму присутність на тренуваннях. Олексій Рубан відповідає за індивідуальну підготовку гравців.

 

-Скільки гравців їдуть до Туреччини?

-Чотирнадцять.

 

-Ви гратимете там три дні поспіль. Це так задумано, як репетиція перед ЄвроБаскетом, де ігри щодня?

-Ні. Ми їдемо туди, куди запрошують. Ми одразу маємо змогу себе порівняти з турками, які укомплектовані до зубів, зі словенцями, які будуть, певно, в найкращому складі, і, звісно, поляки – далеко не подарунок. Жодна команда – не подарунок. Враховуючи все, ймовірно в деяких моментах лімітуватиму гравців, оскільки ніхто зараз не готовий грати. Максимум – 20 хвилин. Звісно, в офіційних матчах так не буде. Але зараз моментами гратимемо, лімітуючи час, від гріха подалі, щоб не було травм.

 

-Що хочете бачити у цих матчах?

-Зіграність, комунікацію. Все інше буде. Все інше буде добре. Не знаю, який буде результат товариських ігор, але головне, щоб ми робили те, що робили на тренуваннях, шліфували це. Хочу більше акценту на якості виконання того, що ми готували.