Айнарс Багатскіс про матч з Грузією, Рендла і натуралізацію

Федерація баскетболу України провела прес-конференцію присвячену старту збірної у кваліфікації на чемпіонат світу 2023. Нагадаємо, 26 листопада граємо в Тбілісі з грузинами, а 29 листопада приймаємо в київському Палаці спорту Македонію.

Усі думки лише про Грузію, – зазначив наш головний тренер Айнарс Багатскіс. – Я там колись працював, у мене там багато знайомих. Те, що зараз кажуть, що хтось буде в складі, когось не буде – я не вірю жодному слову. Ось коли побачу склад суперника, тоді все буде ясно. Якщо є Шермадіні та Шенгелія – це одна команда, без будь-кого з них – це інша команда. Готуємо варіанти і з ними, і без них. Наскільки це можливо зробити за чотири тренування.

Власне, нічого нового, чого ми не знали б, Айнарс на прес-конференції не повідомив. Сказав, що до Тбілісі поїде 13 гравців, як, власне, зазвичай і буває. Зауважив, що якби Джером Рендл не підписав контракт з «Будівельником», його не було б у заявці збірної. Дозволю собі зауважити, що роль тут зіграв не сам контракт, а швидше вдала гра Джерома в перших матчах за команду Міглінієкса. Адже вже після підписання контракту, але до ігор «Будівельника» в Одесі і Южному Айнарс казав мені, що не викликатиме Рендла. Втім, 24 очки і 5 асистів з «Хіміком» – таки переконливий аргумент.

В контексті появи Рендла в збірній, вчергове було піднято тему натуралізації. Зокрема, Майкла Кеффі і ДіАнжело Харрісона:

Ми працюємо над цим, – повідомив Багатскіс. – Кеффі та Харрісон довели, що реально можуть допомогти команді. Плюс-мінус всоте скажу, це не самоціль натуралізувати гравця і щоб хтось грав. Важливо, щоб у команді був гравець на позиції, де його не вистачає і щоб він допоміг іншим, допоміг команді. Рендл допоміг збірній проти Словенії? Зняли питання. У Європі є дуже багато здібних американських гравців, які хочуть, щоб їх натуралізували. Якщо зараз це робить навіть Сербія… Не кажучи вже про Грузію, де на дві команди вистачає натуралізованих гравців.

Я не бачу в цьому нічого поганого. Але я хотів би, як тренер збірної, трохи прикласти руку до українського гравця, який після збірної міг сказати: «Так, я тут відчув себе кращим гравцем, якіснішим гравцем».

Ми маємо бути стабільними на всіх позиціях. Ми не повинні залежати від ситуації, що хтось травмований і в нас одразу є яма, треба думати, як закрити цю позицію.

Фото ФБУ