Айнарс Багатскіс: «Я залишаюся в Україні і не збираюся нікуди їхати»

Офіційний сайт ФБУ розмістив коментар головного тренера чоловічої збірної України щодо поточної ситуації. Айнарс Багатскіс відреагував на чутки щодо можливого перенесення домашнього матчу проти Іспанії на нейтральну територію. Також керманич «Київ-Баскета» розповів про ситуацію з американськими легіонерами команди.

 

-Пішли чутки, що матч Україна — Іспанія може бути зіграно на нейтральній території. Що думаєте з цього приводу?

– Так, ситуація нелегка, нервова. Але поки я не отримаю офіційної інформації про це, я вважаю, що Україна гратиме домашній матч проти Іспанії 27 лютого в Києві. Я це кажу зі своєї позиції, адже я тут, нікуди не поїхав і не втік. Вважаю, що має бути саме так.

-Як збірна готуватиметься до матчів проти Іспанії?

– Комплексно було прийнято дуже вдале рішення — ми проведемо міні-збір в Іспанії. Це було заплановано заздалегідь і я вдячний Федерації, що вона змогла організувати цей збір. Нелогічно було б, щоб і Артем Пустовий приїхав в Україну 21 лютого, а 22 ми б разом полетіли до Іспанії. А так у нас буде два додаткових дні потренуватися в Іспанії — і це дуже добре. Мені подобається, що Федерація розуміє фізіологію гравців, коли треба трохи заплатити більше, щоб потім був шанс взяти більше в спортивному плані.

-Чи встигли натуралізувати Кеффі перед матчами з Іспанією?

– Ні. Він грати в цих матчах не буде.

-Розкажіть, яка ситуація з американськими легіонерами в «Київ-Баскеті»?

– Команду залишили всі американські легіонери окрім Кеффі. Але він також під питанням, адже американське посольство радить полишити країну, тож він нервує. Всі гравці сказали, що, якщо ситуація заспокоїться, вони готові повернутися. Такий меседж від гравців, які дуже тепло попрощалися. Як буде далі, я поки що відповісти не можу. Я знаю, що в інших клубах України також ситуація нелегка. Коли дивишся матчі Суперліги, видно, що гравці не в своїй тарілці. Я можу відповісти за себе — я залишаюся в Україні.

-Чи поїде «Київ-Баскет» на виїзний матч Кубка Європи проти «Реджани»?

– Ми постійно були на контакті з ФІБА і зараз отримали підтвердження того, що ми можемо не їхати на матч. ФІБА з розумінням поставилася до нашої ситуації, що зайвий раз підтверджує, що «Київ-Баскет» заслужив на повагу. У ФІБА розуміють в наше становище. У нас сьогодні на тренуванні було п’ять гравців.