8 років тому збірна України вперше кваліфікувалася на чемпіонат світу

20 вересня назавжди залишиться в історії українського баскетболу. Саме в цей день 2013 року національна збірна вперше в історії вийшла на чемпіонат світу.

ЄвроБаскет 2013 вважають зоряним часом українського баскетболу. Хоча тоді він був лише етапом, сходинкою того шаленого прогресу, кульмінацією якого мав стати ЄвроБаскет 2015 в Україні.

Майк Фрателло зробив диво, створивши з посередніх (будемо відвертими) баскетболістів Команду Переможців.

У першому груповому раунді збірна України перемогла команди Бельгії, Ізраїлю, Німеччини та Великої Британії, поступившись лише майбутнім чемпіонам Європи французам. У другому груповому раунді українці були сильнішими за збірну Сербії (цікаво, що Україна і Сербія були наймолодшими на тому турнірі за середнім віком гравців), поступилась Литві та Латвії, але вийшла до плей-офф.

Матч Бельгія – Латвія до нині залишається тим, відео якого я найбільше хочу переглянути ще раз (а Айнарс Багатскіс забути назавжди))). Спогади про нього схожі на якийсь чудернацький сон.

У чвертьфіналі збірна Майка Фрателло програла хорватам. І в матчі за путівку на чемпіонат світу – першу та єдину для нашої національної команди за часів незалежності України – перемогла Італію.