«Українські тренери не знають про існування програми FIBA Europe Coaching Certificate»

Колеги з сайту Tribuna.com взяли інтерв’ю у тренера столичного дитячого клубу «Тейваз» Володимира Решетника, який став одним з двох українських випускників тренерської програми ФІБА у 2022 році – вона завершилася під час молодіжного чемпіонату Європи з баскетболу у дивізіоні А.

Те, що говорить Володимир в інтерв’ю, м’яко кажучи, дивує, а відверто кажучи, шокує. Єдина програма навчання тренерів у Європі, можливість в живу  поспілкуватися з такими людьми, як Андреа Трінк’єрі, Пабло Ласо, Светіслав Пешич, Ігор Кокошков, отримати рядок у резюме і перспективи цікавої роботи на високому рівні, і ви, тренери, про це нічого не знаєте?!

«Це єдина офіційна підготовча програма для тренерів, яка є на базі ФІБА», – розповідає Володимир. – «Є у світі багато тренерських клінік та курсів, які проводять клуби, але прямого системного навчання немає – це тільки ФІБА, і лише ця програма. Скорочено вона називається FECC – FIBA Europe Coaching Certificate. Ця програма розрахована на три роки. Збираємося ми разом один раз на рік, влітку, паралельно чемпіонату Європи U16, U18 чи U20 – тобто, кожного літа на їх базі ми вчимося. Весь інший час, від зустрічі до зустрічі, триває домашня робота. Вона дуже велика, дуже багато інформації, яку треба опрацювати.

Навчання взагалі-то конкурсне, і тут ми з вами переходимо до моменту, як до цієї програми потрапити. Від кожної баскетбольної федерації світу, окрім Сполучених Штатів, до програми можуть долучитися дві, максимум – три людини на два роки. Щоб потрапити у це число, треба, перш за все, виграти конкурс, який проводить наша національна федерація. Вона проводить його раз на два роки – викладає інформацію про те, що, ось, триває набір на такі курси. Але, скажімо так: інформація сьогодні була, і той, хто її сьогодні побачив – він в курсі. Завтра інформація пропала з головної сторінки сайту – все, в нас люди нічого не знають.

Я потрапив на курси ФІБА випадково – сам шукав якусь навчальну програму для тренерів і побачив на сайті ФІБА, що існує таке навчання. Звернувся до них, а мені сказали – ми не знаємо, хто ти, йди до федерації баскетболу своєї країни, вони мають нам прислати запит на тебе. Ось таким чином я пробивався. І лише потім я дізнався, що у нас дійсно таке є, що є конкурсна програма, що її треба виграти, щоб потрапити на навчання ФІБА.

Я був дуже здивований, що наші жіночі тренери взагалі нічого не чули про цю програму. Від багатьох федерацій на навчання приїздять такі собі пари – тренер чоловічий та тренер жіночий. Я знаю, що у нас в Україні багато тренерів-жінок, які могли б поїхати на навчання ФІБА та отримати ці сертифікати, але вони просто реально про це не знають. Я із деким спілкувався, і вони кажуть, що вперше почули про таку освіту».

Фото: Фейсбук Володимира Решетника