Айнарс Багатскіс: «Ми маємо пам’ятати, що гра триває не 20, а 40 хвилин» ВІДЕО

Головний тренер національної збірної України Айнарс Багатскіс розповів на прес-конференції про очікування від ЄвроБаскету 2022, про завтрашню гру з командою Великобританії, про зміни в грі після приїзду Олексія Леня і про поразку в Ісландії.

 

«Моє найбільше очікування від ЄвроБаскету – що команда гратиме в якісний баскетбол. Маю на увазі, що ми плануємо грати агресивно, жорстко і, що найважливіше, розумно. І якщо ми будемо дотримуватися цих правил, мої очікування здійсняться. Звичайно, я не розкриватиму усіх секретів перед завтрашнім матчем. Звісно ж, перед грою ти обов’язково маєш знати, у чому твоя перевага над суперником. Так само важливо знати свої слабкі сторони і переваги опонента. Моя робота, робота тренерів, нашої команди – використовувати ті переваги, які у нас є, та приховати свої слабкості. Все дуже просто. Велика Британія любить грати у фізичний баскетбол, любить бігти. Найважливіше, якщо ми не зупинимо швидкі переведення, прориви, у нас будуть великі проблеми.

 

Звісно ж, коли Олексій Лень приєднався до команди, я, як тренер, усі тренери, повинні були знайти спосіб використовувати його найкращі якості на майданчику. Використовувати його талант у нападі, його найкращі навички у захисті. Це частина моєї роботи. Це нелегко. Будь-який тренер у світі скаже вам, що для цього недостатньо часу. Ми тренувалися з Алексом трохи більше двох тижнів. Коли ми грали у відборі до ЧС у попередньому вікні, це була зовсім інша команда. Зараз у нас четверо чи навіть п’ятеро нових гравців. Ми стали більш мобільними з Алексом, але дуже нелегко за такий короткий проміжок часу знайти порозуміння між гравцями, тренерами. Ми досі шукаємо свій шлях до нашої кращої гри.

 

Ми маємо пам’ятати, що гра триває не 20, а 40 хвилин. Іноді 39 хвилин та 50 секунд недостатньо, щоб виграти матч. Якщо ми запам’ятаємо це і використовуватимемо найкращі якості кожного гравця, наші мрії стануть реальністю. У грі з Ісландією ми отримали багато інформації. Найгіршим було те, що ми втратили м’яч 25 разів. Іноді – без будь-якої причини. Тренери по всьому світу розповідають дітям, юніорам, молодіжним командам, професіоналам, що ти повинен не втратити м’яч. Це найважливіша річ у баскетболі. В усіх останніх матчах у нас було багато втрат. Одна із причин цього – ми занадто хотіли одразу ж щось зробити із м’ячем. У нас не було терпіння. Загалом це була основна причина. Якщо ти не будеш втрачати м’яч у простих ситуаціях, я не говорю зараз про складні, то все буде добре. Ми завжди будемо у грі, навіть при поганих кидках, підбираннях тощо. Просто не треба втрачати м’яч».

Перший матч на ЄвроБаскеті збірна України зіграє 2 вересня о 15:15 зі збірною Великої Британії.