Шість країн претендують на проведення ЄвроБаскета 2025. Серед них Україна!

ФІБА оприлюднила офіційний прес-реліз, у якому оголосила шість країн, котрі претендуватимуть на проведення ЄвроБаскета 2025 року: Україна, Кіпр, Фінляндія, Латвія, Угорщина та Росія.

42-й чемпіонат Європи відбудеться у вересні 2025 року в чотирьох країнах — за системою, яку вперше та вдало було запроваджено ФІБА 2015 року. Як і раніше, одна з чотирьох країн-господарок прийматиме і фінальну стадію.

Країн, які крім групового раунду претендують також і на проведення вирішальної стадії чемпіонату, чотири – Україна, Латвія, Угорщина та Росія.

«Ми раді бачити таке сильне бажання національних федерацій провести ЄвроБаскет. Мультихостинговий формат, який ми запровадили 2015 року, виявився великим успіхом і не лише допоміг ЄвроБаскету вирости як змаганню, а й стимулював розвиток нашого виду спорту на всьому континенті», — відзначив Виконавчий директор ФІБА Європа Каміл Новак.

Нагадаємо, мультихостинговий формат ФІБА запровадила вимушено, після того, як  через військові дії Україна не змогла приймати ЄвроБаскет 2015. Символічно, що в ці дні 8 років тому в Любляні відбувалися урочистості передачі Україні естафети проведення турніру від Словенії, а саме 20 вересня 8 років національна збірна України вперше кваліфікувалася на чемпіонат світу. Сподіваємося, що мета, до якої тоді прагнув Олександр Волков зі своїми однодумцями, таки стане реальністю через 10 років.

ФІБА Європа оголосить господарів ЄвроБаскета 2025 навесні 2022 року.

В Україні має бути побудовано дві арени. Для матчів групового раунду арена має містити не менше 10 тисяч місць, для фінального — не менше 15 тисяч.

Від України претендуватимуть на проведення матчів ЄвроБаскета 2025 наші найбільш туристичні міста – Київ та Львів.